Davranışsal Pazarlama

Kullanıcılarınızın profiline ve davranışlarına göre kişiselleştirilmiş pazarlama mesajları ve içeriklerle dönüşüm oranlarını artıracak bir deneyim sunuyoruz.

  • Ölçümleme ve Analiz
  • İçerik Kişiselleştirme
  • İleri Düzey Hedefleme
  • Site İçi Çözümler
  • Segmentasyon
  • Testler ve Deneyler
  • Kolay Entegrasyon
  • Site Dışı Çözümler
davranissal-pazarlama-1

Ölçümleme ve Analiz

Kullanıcı davranışlarını anlamak ve ihtiyaçlara cevap veren pazarlama içerikleri üretmek için ilk ve belki de en önemli adım: Doğru veri analizi. Ölçümleme araçlarının sunduğu ham veriyi pazarlama süreçlerine entegre ederek ölçülebilir düzeyde ROI artışı ve lead maliyetlerinde düşüş sağlıyoruz.

davranissal-pazarlama-3

Kullanıcı Segmentasyonu

İleri düzey segmentasyon parametreleri kullanarak; müşteri edinme maliyetlerini düşürecek, karlılığı ve satışlarınızı artıracak kullanıcı grupları grupları oluşturuyoruz. Sonrasında hedef yönelik oluşturulmuş segmentleri site içi ve site dışı pazarlamada kullanılabilir hale getiriyoruz.

davranissal-pazarlama-4

İçerik Kişiselleştirme

Kullanıcılarınızın profilleri ve ihtiyaçları birbirinden farklıyken, neden tüm kullanıcılarınza aynı içerikleri gösteresiniz? Farklı segmentlere site içinde ve site dışında özelleştirilmiş pazarlama mesajları sunuyoruz. Örneğin, AdWords üzerinden gelen bir kullanıcının, arama yaptığı anahtar kelimeyi doğrudan içeren bir sayfa başlığıyla karşılaştığını düşünün.

davranissal-pazarlama-5

Testler ve Deneyler

A/B Testing. Multivariate Testing. Split URL Testing.

Ürettiğimiz pazarlama çözümlerinin etkisini test ederiz. Bilimsel olarak doğru testi yaptığımızdan emin olmak ve sonuçları ölçülebilir şekilde görmek için her test senaryosunda farklı test yöntemleri kullanırız.

davranissal-pazarlama-6

İleri Düzey Hedefleme

Kullanıcılarınızı web sitenize geldiği kaynağa, lokasyona, kullandığı cihaza, ilgilendiği konulara, davranışsal geçmişine ve hatta hava durumuna göre hedefleyerek, özelleştirilmiş pazarlama mesajları gösteriyoruz ve web sitenizin içeriğini özelleştiriyoruz.

davranissal-pazarlama-7

Kolay Entegrasyon

Asenkron (eşzamansız) kod entegrasyonuyla çalışan araçlar kullanırız. Böylece davranışsal pazarlama uygulamaları hiçbir zaman web sitenizin veya mobil uygulamanızın performansını etkilemez, hız kayıpları yaşatmaz. Ayrıca tek kod parçacığıyla çalışan çözümlerimiz ile IT ekibinin desteğine ihtiyaç duymazsınız.

davranissal-pazarlama-8

Site İçi Çözümler

Kullanıcılarınıza dönüşüm oranlarınızı artıracak şekilde site içinde pazarlama mesajlarını sunmak için çözümler üretiyoruz. Kullanıcı profiline göre dönüşüm hunileri tasarlayıp, ziyaretçilerinizi bu hunilere sokacak site içi bildirimler, akıllı uyarılar, sosyal kanıt vb. farklı yöntemler kullanıyoruz.

davranissal-pazarlama-9

Site Dışı Çözümler

Kullanıcı verilerinizi kullanarak ürettiğimiz segmentleri, reklam kanallarınızda aktif bir şekilde kullanıyoruz. Reklam kreatiflerinizi ve mesajlarınızı A/B testlerle, I2C ölçümleriyle optimize ediyoruz. PPC, email marketing, SEM vb. kanallarda fark yaratacak çözümler üretiyoruz.